Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AAJCB5871G1ZD
Call 07949361031 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Application Type | Food Industry |
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Number of Doors | Single |
| Capacity | 500kg h |
| Temperature Range | -80 degree c |
| Brand | BOTICS |
| Power | 5 kW |
| Voltage | 415 V |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 UNIT
Product Brochure
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 200 kg/hr |
| Snacks Type | Cereal Bar |
| Capacity(Kg/Hr) | 200kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details